Bensiini hind tõusis sel nädalavahetusel
USAs uue rekordini ja ulatus keskmiselt 3,62 dollarini gallonist, pannes
inimesed paanitsema.
USAs lüüakse hinnatõusu pärast häirekelli ja kardetakse, et see hävitab riigi majanduse, kirjutas kauppalehti.fi.
Olukorrale on reageeritud tõeliselt kummaliselt. Näiteks juhtis endine Miss Washington Rocky Twyman esmaspäeval Washingtonis Shelli bensiinijaamas ühisüritust, kus palvetati bensiinihinna langemise eest.
Euroopas tekitab selline käitumine imestust. Ühendriikide hinnatase tähendab, et liiter bensiini maksab keskmiselt 0,62 eurot ehk 9,7 krooni. Euroopas maksis aprilli keskel liiter bensiini keskmiselt 1,92 dollarit ehk 19,4 krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Võiks arvata, et 120 dollarile barrelist
lähenev hind on rekord, kuhu naftahinnad maailmas kunagi varem pole jõudnud.
Nominaalväärtust arvestades on see muidugi õige.
Pea 700 ameeriklase seas läbiviidud
küsitlus näitab, et energiaprobleemide lahendamist peetakse olulisemaks näiteks
efektiivse vähiravimi loomisse investeerimisest.
Eestis ja Soomes müüdava mootorikütuse
puhul on tuntav kvaliteedierinevus, kuna Eestis müüdav kütus sisaldab enamasti
lisandeid, mis on tervisele ohtlikud ning ei lase sõita nii palju, kui
võimaldaks sama kogus Soome kütust.
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?