Keskkonnainspektsioon on täna kõikjal
Eestis toimunud aktsiooni „Teeme ära 2008“ käigus prügi seast leitud andmete
põhjal algatanud mitu väärteomenetlust.
Täna lõunaks oli koristustalgute lipujaamadesse jõudnud juba üle 300 tonni prügi. Aktsioon jätkub aga ka veel homme, teatasid korraldajad.
Koristuspäev toimus 207 lipujaama ümbruses üle Eesti. Loodust käis koristamas rohkem kui 40 000 eestimaalast.
Sõnumi teel oli keskpäevaks teada antud juba rohkem kui 500 koristatud prügikohast.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Täna väljas olnud Keskkonnainspektsiooni inspektorid on leitud andmete põhjal algatanud ka mitmeid väärteomenetlusi.
Kohalolnute sõnul loodetakse üritusega kogu ühiskonnale näidata, et loodusest tuleb hoolida. Koristajate seas leidus nii uusi keskkonnateadlikke kui ka neid, kes juba mitu aastat samalaadsetel üritustel osalenud. Kuigi igal kevadel on endiselt vaja metsaaluseid ja teeäärseid puhastama minna, on osalejate hinnangul siiski näha mõningast olukorra paranemist.
Seotud lood
Koristuskampaania "Teeme ära 2008" tõi
tubadest välja oma kodukanti kraamima ligi 50 tuhat tubli
inimest.
Koristuskampaania "Teeme ära 2008" ajas
lisaks korralikkele koristustalgulistele liikvele inimesi, kelle eesmärk oli
kodune või firmamajapidamises järele jäänud prügi vaikselt muu kokku veetava
sodi sekka sokutada.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.