Peaminister Andrus Ansip ja
rahandusminister Ivari Padar ütlesid tänasel valitsuse pressikonverentsil, et
mingit riigi kinnisvara odavmüüki ei tule.
"Seda ei ole ja ei tule, et riigieelarve augu lappimiseks paisataks arutult müüki kinnisvara," rääkis Padar. "On selge, et Riigi Kinnisvara Aktsiaselts peab iga objekti müükipanekul vaatama müügi majanduspoliitilist põhjendatust."
Andrus Ansip lisas: "Näiteks Pagari 1 - seisab peaaegu tühjana keset linna. Selle ülalpidamine läheb Riigi Kinnisvarale palju maksma ja selle hoone peaks maha müüma."
"Minul poleks midagi ka selle vastu, kui Tallinna vangla maha müüdaks," rääkis Ansip, "aga selle eelduseks on, et oleks detailplaneering ning müügist saaksime raha uue vangla ehituseks. Mingit trikitamist ma võimalikuks ei pea, et müüme kinnisvara ja hakkame seda pärast tagasi rentima. Riigil on aga 3000 kinnisvaraobjekti, mida ta ei vaja ja mille väärtus seismisega väheneb."
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Riigi Kinnisvara AS on välja kuulutanud
enampakkumise endise Ämari vangla kinnistule, juba üle aasta on müügis 10
miljonit krooni maksev Pärnu vangla.
Maa-ameti andmetel sooritati tänavu
esimeses kvartalis Eestis kinnisvaratehinguid 10,7 miljardi krooni väärtuses.
Aasta tagasi samal ajal tehti kinnisvaratehinguid 7,8 miljardi krooni võrra
rohkem ehk ligi 18,5 miljardi krooni eest.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.