Riigi Kinnisvara AS andis täna Jõhvis
siseministeeriumile üle Eesti suurima ja kaasaegseima 150 kohalise arestimaja,
mille eest maksab siseministeerium üüri ligi 10 miljonit krooni aastas.
30 aasta pikkuse üürilepingu kohaselt tasub siseministeerium arestimaja kasutamise eest 9,4 miljonit krooni aastas, teatas Riigi Kinnisvara AS.
Uues kinnipidamisasutuses on kokku 60 ühe- kuni neljakohalist kambrit arestialustele. 4korruseline arestimaja on käesoleva aasta märtsis valminud Viru vangla hoonekompleksi osa, mida hakatakse valvama nii mehitatud kui ka tänapäevase elektroonilise valve abil.
Vangla ja arestimaja rajamine läks maksma kokku 1,2 miljardit krooni. Lõplik maksumus selgub pärast viimaste väiksemate tööde teostamist juulis, kui lõpevad juurdepääsutee ehitus, haljastus- ja nõrkvoolu häälestustööd.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Vanglakompleksi projekteeris AS ETP Grupp, arhitektuurse osa AS Arhitektuuribüroo Kalle Rõõmus ja valmis ehitas AS Merko Ehitus. Omanikujärelevalvet teostas AS Tallinna Linnaehitus ja inseneri kohuseid täitis TSM Projektijuhtimise OÜ.
Seotud lood
Riigi Kinnisvara AS (RKAS) andis
justiitsministeeriumile üle Euroopa kaasaegseima vanglakompleksi, mis läks
praeguse seisuga maksma 1,2 miljardit krooni, lõplik maksumus selgub peale
väiksemate tööde teostamist.
Pisivarguste oluline kasv ja
liiklushuligaanide karmim kohtlemine on loonud tobeda olukorra, kus sajad
trellide taha mõistetud seaduserikkujad naudivad vabadust, sest arestimajad on
kurikaeltest pungil täis.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.