Greenpeace`i aktivistid püstitasid täna
elektroonikaromudest kaheksa meetri kõrguse roboti Amsterdamis hotelli ette, kus
käis parajasti Philipsi aktsionäride üldkoosolek.
Sellega taheti juhtida ettevõtte tähelepanu puudulikule elektroonikajäätmete kogumisele, mistõttu jääde kuhjub arengumaadesse, saastades keskkonda ja ohustades inimeste tervist, kirjutas Yle Uutiset. Levitati ka trükitud infomaterjale nõudmisega, et Philips hoolitseks ka taaskasutuse eest.
Keskkonnaorganisatsiooni väitel hiilib firma tootja vastutusest kõrvale seisukohaga, et taaskasutuse kulusid peaks koos kandma tarbijad, riigid ja tootjad.
Philips peab kandma vastutust oma eluea lõpetanud toodete eest ja mitte sokutama seda tarbijate, valitsuste ja teiste tootjate õlule, ütles Greenpeace`i keskkonnamürkide aktivist Erik Albertsen.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
"See on korruptsioon!" läheb Greenpeace'i
endine kõrge merespetsialist Dima Litvinov kuuldud infost põlema ja võtab
hoolimata oma puhkusest ühendust võitluskaaslastega Greenpeace'ist.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.