Toiduainete tööstur Kuldar Leis leiab, et
väikelapsega kojujäämine on igati positiivne.
„Kui töötaja jääb lapsega koju, siis iseenesest on see ju väga hea uudis. Eestit on vaja ju päästa!“ ütles Leis, vastates tänasele aripaev.ee päevaküsimusele „Kas Teil on olnud probleeme lapsega kodus olevale vanemale töökoha säilitamisega?“.
„Mina kui tööandja, kui ma olen psühholoogiliselt valmistunud, ütlen, et tulgu mis tahes, peaasi et lapsi juurde sünniks. Loomulikult tuleb olukord tööl lahendada, aga esimese reaktsioonina soovin kindlasti õnne ja ütlen, et vanem olgu kodus nii kaua kui vaja,“ lisas ta.
Leisi sõnul tuleb loomulikult töö ära teha, aga nii suuri probleeme ta ei tähelda, et see esmareaktsiooni negatiivseks muudaks. „Esimene pähe turgatanud mõte on väga hea, tehke lapsi!“ oli ta üdini positiivselt meelestatud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Rahvastikuminister Urve Palo ütles
aripaev.ee lugejate küsimustele vastates, et tulevikus võib tekkida võimalus
saada vanemahüvitist ka poole koha eest.
mööbel.zipi kaubamärgi all mööblit müüva
Balti Mööbli Grupi tegevjuhi Külli Kaarma sõnul ettevõttele väikelaste vanemat
muret ei valmista.
Elisa Eesti juht Andrus Hiiepuu hinnangul
ei ole Elisas väikelapsega koju jäävad vanemad probleem.
Keskerakonna 10 000. liikmeks saanud
eksmiss Liis Tappo-Treial ütles, et vanemahüvitisest võidavad peamiselt
pealinnas elavad emad, kes on laste sünnitamise ajaks teinud karjääri.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.