Sampo sai Rootsi finantsinspektsioonilt loa
suurendada osalus Nordeas 10 protsendist suuremaks, teatas Sampo.
Soome finantsist Björn Wahlroos, kindlustuskontserni Sampo tegevjuht, tahab kasvatada oma osaluse Nordeas enam kui 10%le ning saada omale koht Põhjala suurima panga juhatuses, kirjutas Rootsi päevalehe Svenska Dagbladet majandusportaal mullu septembris.
Enam kui 5%ga on Sampo täna juba Nordea suurim osanik Rootsi riigi järel. Wahlroos on selgelt mõista andnud, et ei ole Nordeasse investeerinud vaid lühiajaliste plaanidega. 10% aktsiaist annaks võtmepositsiooni Nordea tulevikus kaasarääkimiseks.
Seotud lood
SEB on tasahilju paisutanud oma esmast
omakapitali 4,7 miljardi Rootsi krooni võrra, mis võib olla märk nii eelseisvast
suurtehingust kui arvatust suuremast kahjumist, kirjutab Rootsi majandusuudiste
portaal E24.se.
Soome finantsist Björn Wahlroos,
kindlustuskontserni Sampo tegevjuht, tahab kasvatada oma osaluse Nordeas enam
kui 10%le ning saada omale koht Põhjala suurima panga juhatuses, kirjutas Rootsi
päevalehe Svenska Dagbladet majandusportaal.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.