Hollandi linnas Emmeloord saab alates
esmaspäevast tankida ilma autost väljumata. Bensiini valab paaki robot, vahendas
Reuters.
Esmaspäeval avati väikeses Hollandi linna Emmeloord tanklas robotseade, mis valab inimese asemel autodesse bensiini. Robot läks maksma 75 000 eurot ( ligi 1,2 miljonit krooni).
Robot registreerib auto sissesõidul ning otsib sisseprogrammeeritud andmebaasist vastavale automargile tüüpilise bensiinipaagi korgi ja kütuse tüübi.
Roboti käsi mis, erineb tavalisest kütusepumbast sellega, et sinna on lisatud arvukalt sensorid, avab bensiinipaaki katva kaane, keerab lahti korgi, võtab bensiinivooliku ning suunab selle paagi avast sisse. Tema tegevus on täpselt inimkäe sarnane.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Bensiinijaama operaator ning seadme arendaja Nico Van Straverni sõnul tuli talle idee teha robot seetõttu, et külastas mõni aeg tagasi ühte farmi. kus nägi, kuidas mehaaniline konstruktsioon lehma lüpsis.
"Autojuhid ei peaks oma käsi määrima ega haisema kütuse järgi," sõnas Staveren.
Mees loodab, et suudab robotit müüa käputäiele Hollandi tanklatele. Seade töötab kõikide autode peal, mille bensiinipaagi avamiseks ei lähe vaja võtit.
Seotud lood
Kütuse jaemüüja Neste on lõpetanud
tanklateketi laienduse sellel aastal, mis kasvas 30 protsenti.
Saaremaal asuvas tanklas leiti 4156 liitrit
nõuetele mittevastavat diiselkütust, kirjutas ajaleht Meie Maa.
Saaremaal tabas politsei tanklast väljuva
lapse koos kaaslastega, kes olid sealt ostnud õlut.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.