Riigikogu liige Jaanus Rahumägi sõidab just
selle autoga, mis talle meeldib, olenemata kütusehinna tõusust või olukorrast,
kui Eestis kehtestataks autoomanikele saastemaks.
Aripaev.ee päevaküsimusele „Kas olete mõelnud väiksema auto soetamisele?“ vastas Rahumägi: „Ei ole.“
Põhjusena tõi Jaanus Rahumägi välja järgmist: „Sellepärast, et mulle meeldib minu auto,“ ning lisas, et tema sõidab Hummer H2ga.
„Ei arva, et saastemaksu oleks vaja,“ vastas riigikogu liige aripaev.ee esitatud küsimusele saastemaksu vajaduse kohta Eestis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Eesti mõttes taevasse kerkivad
kütusehinnad, majandusliku ebakindluse suurenemine ja plaanitav saastemaks
võivad sundida inimesi juba sel aastal väiksemaid autosid ostma.
Eesti Liisinguühingute Liidu tegevjuhi ja
Tallinna Keraamikatehas AS nõukogu liige Reet Hääl ütles, et tema ostis omale
väikese auto majandusliku mõtlemise või keskkonnasäästlikkuse asemel eelkõige
mugavust silmas pidades.
Catwees OÜ Tallinna keskuse müügidirektor
Rene Rästas arvas, et saastemaks ei muudaks Eesti tarbija jaoks midagi, sest
klient on niigi tundlik auto kütusekulu suhtes, tema enda seisukohast
võiks see maks kasvõi homme tulla.
Silberauto Eesti AS Mercedes-Benzi
sõiduautode Eesti müügijuht Allan Kaldoja sõnul tuleks saastemakse kehtestamine
efektiivsema tulemuse saavutamiseks suunata lõpptarbija asemel hoopis
tootjale.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.