Rootsi riksdagi karsklusgrupp tegi
ettepaneku muuta riigi parlament alkoholivabaks. Svenska Dagbladeti andmetel on
alkohol praegu Rootsi rahvasaadikute seas igapäevane nähtus.
Parlamendiliikmete poolt kohalikule ajalehele antud kirjeldusest selgub, et saadikud puutuvad tööl sageli alkoholiga kokku. Neile pakutakse veini, õlut ja vahel ka kangeid jooke nii parlamendihoones kui ka välisüritustel. Sagedam on just viimane.
„Õhtuti pakutakse põhimõtteliselt eranditult alkoholi. Kui soovid alkoholivaba jooki, tuleb seda eraldi küsida. Kui tahtmist on, võib niimoodi välja minna igal õhtul,“ rääkis riksdagi liige Mikael Oscarsson.
Sama kinnitavad ka karsklusgrupi liikmed Egon Frid ja Per Lodenius. Ülejäänud grupi liikmed olukorda nii tõsiseks ei pea.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sellegipoolest on grupp võtnud nõuks muuta parlamendihoone alkoholivabaks.
Seotud lood
Tallinna sotsiaaldemokraatide esimees Jaak
Juske kirjutas oma blogis, et Keskerakonna plaanid piirata veelgi alkoholi müüki
kasvataks hüppeliselt salaalkoholi levikut.
Ühendus Alkoholivaba Eesti (AVE) juhatus
valis möödunud aasta aateinimesteks alkoholipoliitika ja karskusidee edendamisel
Merike Martinsoni ning Merilin Piipuu.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.