USA president allkirjastab täna
energiakava, mis kõrvaldab poelettidelt 100vatised hõõglambipirnid ja sunnib
autotootjaid energiasäästlikke masinaid tootma.
Varsti pole enam Ameerika poelettidelt leida vanamoodsaid 100vatiseid hõõglambipirne. Müügile tulevad energiasäästlikud seadmed. Televiisorid ja arvutid märgistatakse energia tarbimise järgi, kirjutas HeraldNet.com.
Uued autod saavad kleebised, mis näitavad bensiiniliitri kohta läbitud kilomeetrite kõrval ka kasvuhoonegaaside eraldumist. Autode kütusepaake hakatakse täitma bensiini ja USAs valmistatud biokütuse seguga.
Energiakava nõuab autotootjatelt suuremat kütusesäästlikkust. Säästuautode osakaal peab tõusma 2020. aastaks. Energiakava nõuab ka taastuva mootorikütuse kasutamist. Tüüpilised hõõglambid kaovad käibelt samuti aastaks 2020. Suurenema peab ka külmkappide ja nõudepesumasinate energiatõhusus.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Alternatiivenergia kasutuselevõtt Eestis on
alles lapsekingades, üks põhjus on praegu kasutatava energia madal hind.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.