Piketeerijad ei peaks võitlema
maamaksumäära tõusu vastu, vaid riigi uue eelarve vastu, mis röövib maksumaksja
taskust ligi 5 miljardit krooni, sõnas Savisaar tänasel linnavalitsuse
pressikonverentsil.
"Hommikusest Postimehest lugesin, et protestijaid oli linnavalitsuse ette kogunenud ligi 50. Mulle tundus küll, et ajakirjanikke oli kogunenud rohkem kui linnarahvast" sõnas Savisaar ning lisas, et rahvas protesteerib vale asjas vastu.
"Meie tahame linnas võrdsust, sellepärast võtsimegi vastu otsuse tõsta maamaksu. Aktsioonimeelsed kodanikud peaksid aga täna hoopis riigikogu ette protesteerima tõttama, kuna täna võetakse riigikogus vastu tuleva aasta eelarve, mis röövib meie kõigi taskust ligi 5 miljardit krooni."
Hommikul protesteerisid linnavalitsuse ees maaomanikud maamaksumäära tõstmise vastu. Abilinnapea Taavi Aas jagas kohaletulnud rahvale täpseid selgitusi, kuidas maamaksu tõus täpselt olema hakkab. Täna toimus linnavalitsuse korraline istung, kus arutluse all oli nii uue ühiselamu rahastamine, purskkaevude ehitamine ning maamaks.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tallinna linnapea Edgar Savisaar on
valmis loobuma maamaksu määra tõusust Tallinnas järgmisel aastal, tingimusel kui
Reformierakond ütleb lahti kütuseaktsiisi tõusust, elektriaktsiisist ja
käibemaksu suurendamisest.
Viimsi elanikud ei ole rahul sellega, et
rahahädas vaevlev vallavõim ei vaevu viimsilastele selgitama, kuhu kulub
kahekordselt tõusevast maamaksust saadav raha.
Viimsi vallal oli tuleval aastal plaanis
tõsta maamaksu määra 1lt 2,5%ni. Valla elanike ägeda vastuseisu tõttu jäi
maksumäära tõstmine siiski ära.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.