Transpordi ametühingu juht Peep Peterson
ütles, et enamus transpordiametühingutest oli riikliku lepitaja pakutud
kompromissiga päri ning vähemuse nõudel sõtta ei minda.
„Eile õhtul töötasid telefonid poole ööni,“ rääkis Peep Peterson töökokkuleppe sõlmimisest, „küsitlesime oma osakondi. Enamus transpordiametühingutest, küll mitte kõik, on kompromissiga päri. Otsustasime, et oleks ülekohtune nende paari tõttu, kes ei nõustunud, sõtta minna.“
Eile õhtul oli täna allkirjastatud kompromisskokkuleppes avatud veel kümmekond punkti.
Peterson lisas, et käesurumise koht on homme, kui nii Autoettevõtjate liidu üldkogu kui ka Transpordi ametühingu juhatus on kompromisskokkuleppe heaks kiitnud.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Riikliku lepitaja Henn Pärna sõnul Eesti
Transpordi- ja Teetöötajate Ametiühingu ning Autoettevõtete Liidu täna toimunud
läbirääkimised jooksid taas ummikusse.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.