Ukraina hakkab 2008. aastal ostma
Gazpromilt gaasi 179,5 dollarit tuhande kuupmeetri kohta. See on ligi 40
protsendi võrra kõrgem hind kui praegu, vahendab Kommersant.
Eile kohtusid Moskvas Gazpromi esindaja ja Ukraina energeetikaminister, et arutada vene gaasi maksumust. Kohtumise initsiaatoriks oli Ukraina.
Läbirääkimiste tulemusena hakkab Ukraina uuest aastast Venemaalt gaasi ostma senise 130 dollari tuhande kuupmeetri kohta 179,5 dollariga. Arutluse all olid ka uued transporditariifid Venemaa ja Ukraina territooriumil. Senise 1,6 dollari asemel hakkab Ukraina transpordi eest maksma 1,7 dollarit 100 km kohta.
Seotud lood
Alates järgmisest aastast maksvad Leedu
tarbijad gaasi eest 69% rohkem kui mullu, vahendab Bloomberg.
Julia Tõmošenko valiti 226 parlamendi
liikme häälega uueks Ukraina peaministriks, vahendab rynok.biz
Vene gaasihiid Gazprom kavatseb järgmisel
aastal tõsta Lätis maagaasi hinda 40-50%.
Kaks päeva pärast Ukraina
parlamendivalimisi, kui terendama hakkas läänemeelsete oranžide jõudude edumaa,
esitas Gazprom Kiievile karmisõnalise ultimaatumi suure gaasivõla
tasumiseks.
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.