Riigikogu liige Kalle Palling vastas
tänasele aripaev.ee päevaküsimusele "Kes peaks linnalt korteri saama?", et
enamik inimesi võiks ise hakkama saada, kuid noori peaks toetama.
„Liberaalina arvan, et inimesed peaksid ise hakkama saama. Noori peresid võiks toetada, sest iga algus on raske. Kõik sõltub ka muidugi abi vormist ja hinnast, ei tohi asja korraldada nii, et abi saajatele jääks abitu tunne,“ selgitas 22aastane Palling, kes ise ei ütleks ära abist korteri soetamisel.
Seotud lood
Linn algatab uue elamuehitusprogrammi,
millega hakkab ehitama kortereid linna heaks töötavatele inimestele: noortele
õpetajatele, lasteaednikele trammi- ja trollijuhtidele, tuletõrjujatele ning ka
linnaametnikele.
Tartu linnapea Urmas Kruuse vastas tänasele
aripaev.ee päevaküsimusele: "Mida te arvate K-korterite ehitamisest?", et tema
arvates tuleks pigem keskenduda sellele, et inimesed saaksid oma palgaga omale
kodu osta.
NCC Ehitus AS juhatuse esimees Toomas Aak
arvab, et linn peaks korteri andma neile, kes ise toime ei tule.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.