Kulla hind tõusis täna viimase 27 aasta
kõrgeimale tasemele, sest nõrgenev dollar ja kallinev nafta muutsid kollast
metalli atraktiivsemaks investeerimisobjektiks.
Detsembrikuise tarnetähtajaga kullalepingu hind käis päevasiseselt ära tasemel 764,50 dollarit untsist. See on kõrgeim tase 1980. aasta 22. jaanuarist saadik. Hiljem hind stabiliseerus 763,60 dollaril untsist, olles 1,3 protsenti kõrgem kui kauplemispäev varem.
Kuld on tänavu kallinenud 20 protsenti, sest dollar on teinud uusi rekordmadalaid tasemeid ja nafta hind omakorda uusi rekordeid. Kollane metall on kallinenud eelmised kuus aastat.
Väärismetall tegi 1980. aastal rekordi, seetõttu et nafta hind kahekordistus aastaga.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Manutendi omaniku Märt Vooglaidi sõnul
aitab tal raha säästa kuld, sest see on üle elanud kõik inflatsioonid.
Eestis viimasel ajal üha enam investorite
seas populaarsust võitnud kuld on üha odavneva USA dollari, st dollari suhtes
üha tugevneva euro tõttu eestlasele kallis.
Kulla hind tegi uue viimase 27 aasta
rekordi, tõustes 0,4 protsenti ja käies ära 771,10 dollaril untsist.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.