Tallinna Kaubamaja müügi- ja
turundusdirektori Enn Pareli sõnul pole mingit märki tarbimise jahtumisest.
„Pidu läheb edasi! Mingit sellist suurt tarbimisejahtumist meie näinud küll pole. Eelkõige käivad sellised jutud kinnisvara teemal. Jaekaupmehe poolt vaadatuna läheb pidu edasi, küll veidi vaiksemalt, kuid inimesed käivad ikka ja ostavad,“ kommenteeris Parel Kaubamaja käibenumbreid.
„Oleme ka sellises äris, kus suure mahu annab toit ja esmatarve. Selveri poodides käiakse ikka, sõltumata sellest, kas majandus kasvab 2 või 12%, süüa on ikka vaja,“ märkis Parel.
„Võib öelda, et kasv on pisut aeglustunud, 41%ni, kui varasemalt oli 47 – 48%. Ei saa rääkida tarbimislangusest. Automüügi numbrid võtrreldes muudega moodustavad 10% üldisest käibest. Automüük on meie äritegevusest lihtsalt kõige kiiremini kasvav osa,“ lisas Parel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Tänasest pühapäevani kestval Kaubamaja
osturallil müüdi esimese kümne minutiga üheksa KIA Picantot.
Hansabank Marketsi analüütiku Pavel
Lupandini sõnul vastasid Kaubamaja tulemused prognoosile, käibe kasvu
aeglustumine on tema sõnul normaalne protsess.
Tallinna Kaubamaja kontserni üheksa kuu
käive kasvas 41 protsenti, 4,2 miljardi kroonini.
Fotoreportaaž kaubanduspalavikust
Stockmanni ja Tallinna Kaubamajas.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.