Hollandi firma Xalto CDO II B. V. ostab
Hansapanga abiga 54 protsenti ehk üle 7 miljoni Starmani aktsiatest.
Vastavalt Hansapanga ja Xalto vahel sõlmitud lepingule plaanitakse tehing lõpule viia 10. oktoobriks. Xalto teeb ka teistele aktsionäridele ülevõtmispakkumise.
Xalto on Bancroft Private Equity LLP juhitud finantsinvestorite konsortsium, kuhu kuulub teiste hulgas ka Askembla Growth Fund.
Ühe aktsia hinnaks tehingus on 5,75 eurot ehk 89,97 krooni.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Starmani juhi Peeter Kerni sõnul on ikka
veel asju, mida kompaniiga teha võiks, eelkõige motiveerib teda enda osalus.
ASi Starman juhatus kutsub 25. oktoobril
kokku aktsionäride erakorralise üldkoosoleku, et muuta ettevõtte nõukogu.
Starmani aktsia on täna Tallinna börsil
kukkunud 12,4% ning languse taga oli tehing, kus müüdi 8000 krooni eest
aktsiaid.
Investorite liidu juhatuse liige Heldur
Meerits ütles, et algajatel aktsionäridel on lihtsam alustada investeerimist
just kodumaistesse ettevõtetesse ning kahju on sellest, kui börsil selliseid
ettevõtteid vähemaks jääb.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.