Neljapäeval, 20. septembril vabastas
välisminister Urmas Paet ametist Eesti aukonsuli Argentiinas Peet Pullisaare
viimase palvel.
Pullisaar loobus aukonsuli ametist, kuna Argentiinas kinni peetud Eesti kodanike, sealhulgas narkokullerite probleemide lahendamisega seonduvad lisakohustused ei võimaldanud tal pühendada piisavalt aega põhitööle, teatas välisministeerium. „Suurenenud lisakohustuste tõttu ei saa ma jätkata oma põhitööd nii, nagu olen seda teinud tänaseni,” sõnas Pullisaar. „On võimatu leida oma töö jaoks aega probleemide tõttu, mida mõningate kaasmaalaste väärteod kaasa toovad,” lisas ta.
Peet Pullisaar on esindanud Eestit Argentiinas Olivoses alates 1994. aastast. Eelmisel aastal tunnustas Vabariigi President Pullisaart Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.
Seotud lood
Argentina esimene leedi Cristina Fernandez
de Kirchner on alles presidendikandidaat, kuid käitub juba nii, nagu juhiks ta
riiki.
Argentiina esimene leedi Cristina Fernandez
de Kirchner kuulutas end pühapäeval peetud presidendivalimiste võitjaks.
Keskkriminaalpolitsei ametnikud pidasid
pikaajalise jälitustöö tulemusena reedel, 28. septembril, Harjumaal ja Tallinnas
kinni neli isikut, keda kahtlustatakse suures koguses amfetamiini ebaseaduslikus
valmistamises.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.