Saaremaa Piimatööstu AS tegevjuht Andi
Saagpakk on nõus statistikaameti avaldatud andmetega, et töötlev tööstus
kallineb.
"Tootmiskulud loomulikult suurenevad," sõnas Saagpakk. "Eriti suurenevad tootmiskulud tööjõu ja transpordi osas," sõnas Saagpakk. "Muudes osades kallinemist märgata ei ole," ütles ta.
"Mitte keegi ei osanud tarbijahinnaindeksi tõusu hinnata," tõi Saagpakk välja. "Kui keegi oleks kaks aastat tagasi öelnud, et tootmine läheb kallimaks, siis poleks keegi uskunud," nentis ta.
Autor: ÄP praktikant
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Toila Spa hotelli suuromanik Sulev Reelo
rääkis Kroonikas tööjõuturust ja hetkeolukorrast palgaturul.
Saaremaa Piimatööstuse juhatuse esimehe
Andi Saagpaku hinnangul võiksid Eesti tootjad hinnatõusu tõttu tootmist
laiendada, kvootide tõttu aga ei julgeta seda teha.
Tere AS tegevjuht Ülo Kivine ennustas, et
piim, kui tooraine kevadeks odavamaks ei lähe.
Valio Eesti AS tegevjuht Kari Finska sõnul
on nende tootmine dramaatiliselt kallinenud.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.