Jõuliselt Nord Streami gaasitrassi vastu
protestiva Isamaa ja Res Publica Liidu kontrollitavad ministeeriumid on
nõustunud välisfirmale uurimisloa väljastamisega, kirjutas Postimees.ee.
"Meil on täiesti selge, et Nord Stream AG taotlust, kus uuringud puudutavad Eesti territoriaalvett, meie kindlasti ei toeta. Ma ei näe põhjust meelemuutuseks," kinnitas IRLi juht Mart Laar nädala alguses Postimehele.
Samas andsid IRLi juhitavad kaitseministeerium ning majandus- ja kommunikatsiooniministeerium augustis nõusoleku Nord Stream AG uurimisloale.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Ei eksisteeri ühtegi majandusvööndi seaduse prg 8 lõikes 2 kehtestatud uurimisloa andmisest keeldumise alust," seisab Postimees.ee valduses olevas kaitseministeeriumi 15. augustil saadetud kirjas. "Tuginedes eelpooltoodule, ei ole kaitseministeeriumil vastuväiteid uurimisloa taotluse kohta Eesti majandusvööndis."
Seotud lood
Šveitsi Zugi kantoni äriregistri andmetest
selgub, et Läänemere põhjas Vene-Saksa gaasitoru ehitada plaanivat firmat Nord
Stream kontrollib totaalselt 51 protsendi aktsiate omanik, Vene Gazprom ning
seeläbi Vene riik.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.