Eesti Üliõpilaskondade Liidu juhatuse
esimees Eimar Veldre ei toeta plaani suurendada tööhõivet tudengite hulgas.
"Eestis on juba praegu olukord selline, et 60% üliõpilastest töötavad ja 2% plaanivad tööle asuda," sõnas Veldre. "80% tudengitest, kes praegu töötavad teevad seda selleks, et õpingut kinni maksta," lisas Veldre. "Eestis on Euroopas üliõpilaste seas suurim tööhõive. Pigem peaks küsima, kas töötamine ei sega õppimist. Tudeng ei peaks kahte asja korraga tegema," ütles Veldre.
Üliõpilaste juhi arvates peaks pigem raha investeerima tudengite toetusteks, kes töötavad selleks, et õpinguid kinni maksta.
Sotsiaalministeerium plaanib suurendada tööhõivet just 15-24 aasta vanuste noorte seas.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: ÄP praktikant
Seotud lood
Täna on riigikogus esimesel lugemisel
Eestimaa Rahvaliidu fraktsiooni esitatud tudengipalga eelnõu, mille eesmärk on
tagada kõigile võrdne juurdepääs kõrghariduse omandamisele.
Sotsiaalministeerium kavandab
mitteaktiivsete inimeste ehk potentsiaalse tööjõu tööle rakendamist.
Eile lükkas koalitsioon riigikogus
esimeselt lugemiselt tagasi Eestimaa Rahvaliidu (ERL) esitatud tudengipalga
eelnõu, teatas riigikogu.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.