Uus Leetu rajata plaanitav
aatomielektrijaam, mida seni hüüti Ignalina-2, sai lõpuks nime Visaginase
Aatomielektrijaam.
Selliseks kujunes uue jaama asukohalinna ehk Visaginase otsus. Kaalumisel olid mitmed variandid, muuseas ka Lootuse Jaam. Arvatakse, et uue Visaginase jaama võimsuseks saab olema 3300 megavatti (Ignalinas 1500). Viimastel andmetel läheb selle ehitamine maksma 7,1 miljardit eurot ehk 111,1 miljardit krooni. Veel aasta alguses räägiti ligi kolmandiku võrra madalamast hinnast.
Projekti partneriteks on hetkel neli riiki – Eesti, Läti, Leedu ja Poola. Jaama asukohariik Leedu soovib saada 34% osalust uues jaamas ning teistele jääb võrdselt 22%. Uue tuumajaama valmimisaeg on 2015, kuid paljud spetsialistid ja osalised ise on tärmini kahtluse alla seadnud.
Ignalina jaam suletakse aastaks 2009.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Leedu riikliku energiaettevõtte juht
võrdles eile Ignalina tuumajaama keskkonnamõju arutelul tuumajaama
salateenistusega, millest tulenevalt on jaama tasuvusuuring salastatud.
Ukraina julgeolekuteenistus algatas
kriminaaljuurdluse rahvusliku tuumajaama Enerhoatomi ametnike vastu.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.