SL Õhtulehe online-intervjuus ütles
tarkinvestor.ee asutaja Kristjan Lepik, et ei ole normaalne, et ehitusfirmade
uste taga on klientidest saba.
Lugeja küsis: "Ehituseks on praegu päris hullud ajad, ehitusfirmade ukse taga on sabad ja kes rohkem pakub see ehitaja saab. Selline olukord ei ole vist normaalne? Kas on lootus olukorra paranemiseks?"
"Ei ole tõepoolest normaalne, et ehitusfirmade uste taga on klientidest saba. Praegu veel on ehitaja kuningas, kuid ma arvan, et lähiaastatel see trend muutub. Palju sõltub kinnisvaraturul toimuvast, kuid ma arvan, et ehitusfirmad on aasta-kahe pärast sunnitud objektide pärast konkureerima ning see tähendab, et ehitushinnad peaks ka ehitajate marginaalide arvelt allapoole tulema," vastas Lepik.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Investeerimisportaali tarkinvestor.ee
asutaja ning analüütik Kristjan Lepik ütles aripaev.ee-le, et ta on lisaks
Eestis kinnisvarahindade liikumisele väga tähelepanelikult jälginud ka tehingute
mahtusid.
Ehitusettevõtted ehitasid 2007. aasta II
kvartalis Eestis ja välisriikides eelmise aasta sama perioodiga võrreldes 7%
rohkem, sealhulgas kohalikul ehitusturul 6% rohkem, teatas statistikaamet.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.