Suvel meremeeste palgavõla katteks müüdud
kaubalaev Fiona seisab siiani sadamatasusid maksmata Vene-Balti sadamas. Sadam
nõuab laeva arestimist ja suvise sundenampakkumise tühistamist.
BLRT Gruppi kuuluva sadama kinnitusel võlgneb laevaomanikuna esinenud Nordic Shipping Group neile kokku 872 000 krooni. Fiona on sadamatasusid maksmata kai ääres seisnud ligi aasta, kirjutas Postimees.
Kohtutäitur andis laeva müües uuele omanikule õiendi, et sundenampakkumisega on kõik nõuded laeva suhtes lõppenud ning alus võib uue valdaja käes alustada nn puhta lehena.
Sadam heidab aga täiturile ette, et too jättis sadama täitemenetlusest välja, ehkki kaikoha kasutamise eest oli laeva senine omanik võlgu sadu tuhandeid kroone.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Täitur Mati Kadak kinnitas eilsel kohtuistungil, et sadam on ise süüdi – ametlikes teadaannetes avaldati kolmel korral teade laeva enampakkumisest.
Seotud lood
AS Eesti Merelaevandus ei välista
võimalust, et viib kõik laevad Eesti lipu alt ära.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.