Danske Bankile kuuluv Sampo on viimasel
ajal jõudsalt kasvatanud oma osalust Nordeas, kirjutas Rootsi majandusportaal
di.se.
Täna teatas ettevõte Stockholmi börsile, et suurendas osalust veelgi. Kui aprilli keskpaigaks oli Sampo osaluse Nordeas poole aasta jooksul kahekordistanud 2,8%ni, siis nüüd kuulub Sampole 5,4% konkurendist,.
Sampo on Nordea suuruselt kolmas osanik. Ülejäänud kaks suuromanikku on Rootsi riik ja Nordea Taani fond.
Seotud lood
Soome kindlustuskontsern Sampo suurendas
eelmisel kuul oma osalust Nordea pangas 8,6 protsendini.
Tänasest alustab Sampo Pank uue
investeerimishoiuse "Kasahstani pärlid" müüki. Uus hoius pakub võimaluse
investeerida Kasahstani majanduse hoogsasse arengusse.
Aastavahetusest alates on Soome Sampo
eesotsas Björn Wahlroosiga ostnud suure hulga Nordea aktsiaid.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.