USA väärtpaberijärelevalve (SEC) on oma
musta nimekirja lisanud mobiilihiiu Nokia.
SEC on Nokia lisanud ettevõtete nimekirja, kes ajavad äri riikides, mis USA väitel toetavad terrorismi. Need riigid on Kuuba, Iraan, Põhja-Korea, Sudaan ja Süüria, kirjutas Soome majandusleht Helsingin Sanomat.
Nokia ei ole nimekirjas üksi. Tegemist on pika nimekirjaga tuntud suurfirmadest, nagu näiteks Unilever, Volvo, Siemens, Reuters, HSBC ja Statoil.
Nokia müük Iraanis, Liibüas, Sudaanis ja Süürias moodustas eelmisel aastal kokku umbes ühe protsendi ettevõtte kogutuludest ehk 400 miljonit eurot (6,3 miljardit krooni).
Artikkel jätkub pärast reklaami
Rootsi ettevõtteid on nimekirjas kokku viis: Volvo, Lundin Mining, Astra Zeneca, Millicom ja ABB. Astra Zeneca kommunikatsioonijuht Staffan Ternby on varem Rootsi majanduslehele Dagens Industri öelnud, et ettevõte tegutseb Kuubas humanitaarprojekti raames.
Mitmed ettevõtted on öelnud, et SECi musta nimekirja kuulumine ei muuda ettevõtte tegevuses midagi.
Seotud lood
Greenpeace'i uues raportis kõige
keskkonnasõbralikumate elektroonikatööstuste kohta kuulub taas esikoht
Nokiale.
Jorma Ollila järel aasta maailma suurimat
mobiiltelefonide tootjat Nokiat juhtinud Olli-Pekka Kallasvuo alustab tuleval
aastal suurte muudatustega.
Nokia teatas uute telefonide
turuletulekust, mille hind jääb 200 ja 330 dollari (2300-3800 krooni) vahemikku.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.