Ärimees Viktor Siilats ütles aripaev.ee
online-intervjuus, et sõnades ettevõtlust soodustatakse, aga tegudes
mitte.
"Ettevõtjate suhteline hulk Eestis, võrreldes paljude edukate arenenud riikidega, on üsna väike. Kas teie omate visiooni, mida peaks tegema, et ettevõtlikust oleks rohkem? Kuidas teie sellesse panustate?" küsis lugeja.
"Ettevõtlikust oleks rohkem, kui poleks ametnike variserlikkust. Praegune olukord on selline, et sõnades justkui soodustatakse, aga tegudes mitte," vastas Siilats.
"Võrdleksin toimuvat sõidutee ületamisega vöötrajal: peatunud autojuht viipab lahke naeratuse saatel, et tulge-tulge ... Teisel rajal kihutavalt autolt saate aga löögi," selgitas ärimees oma mõtet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ärimees Viktor Siilatsi sõnul võiks
riigikogu pikema puhkuse võtta.
Ärimees Viktor Siilats ütles aripaev.ee
online-intervjuus, et arendab vaid oma ettevõtete opereerimiseks vajalikku
kinnisvara mitmel pool Eestis.
Ärimees Viktor Siilatsi sõnul oleks Eestist
ehk võinud kujuneda "väike Monaco" kui riigil eksisteeriks mingisugunegi
merenduspoliitika.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.