Sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna
peaspetsialist Andrus Lipandi sõnul on 5. juunist kehtima hakkava
suitsetamiskeelu tõttu meelelahutuskohtades kliendi kaotamine müüt.
"Uuest seadusest võidavad nii tarbijad kui ettevõtjad. Eestis on kaks kolmandikku elanikkonnast mittesuitsetajad ja statistika järgi tekib kümnest mittesuitsetajast seitsmel tubakaga kokku puutudes tervisega seotud kaebusi. Tänu uutele piirangutele saavad nüüd ka need inimesed minna kohtadesse, kuhu nad enne suitsu tõttu minemata jätsid," rääkis Lipand.
Lisaks annavad uued piirangud Lipandi sõnul paljudele tõuke suitsetamisest loobuda.
"Seega võidavad nii kliendid kui ettevõtted, eriti aga meelelahutuskohtade töötajad, kes olid varem sunnitud pidevalt suitsuses õhus töötama," ütles ta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
5. juunist tohib kõrtsis-restoranis
suitsetada ainult selleks ehitatud suitsukambris. Kui seda pole, peab sigaretiga
tänavale taanduma, sigaretti ei tohi enam süüdata isegi välikohvikus.
Suitsetajad veedavad aastas keskmiselt
kaheksa päeva rohkem haiguslehel, kui nende mittesuitsetajatest kolleegid,
selgub äsja avaldatud uuringust.
Kuigi 5. juunist keelatakse suitsetamine
meelelahutusasutuste siseruumides, siis vabas õhus on see lubatud. Ometi kutsub
sotsiaalministeeriumi peaspetsialist Andrus Lipand inimesi üles oma tervise eest
võitlema.
Pärnu linnavolikogu liige,
sotsiaaldemokraat Epp Klooster esitas volikogu järgmisele istungile arutamiseks
määruse eelnõu, mille kohaselt keelataks alates juulist Pärnu avalikus
supelrannas suitsetamine.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.