Vastupidiselt Tallinna börsi bürokraatiale,
kus alates tänasest koondati kõik Tallinna börsil kaubeldavad aktsiad ühte,
Balti põhinimekirja, olid aktsiad jaotunud väga selgesti kaheks
enam-vähemühesuuruseks grupiks.
Tõusjaid aktsiaid olid kaheksa, mille eesotsas oli 2,74 protsendiga Norma ning 2,21 protsendilise tõusuga reedel tund enne nädalavahetuse lõppu esimese kvartali majandustulemused avaldanud Merko Ehituse aktsia, mis oli ka 19,6 miljoni krooniga ka ülekaalukalt suurima käibega väärtpaber. Üsna aktiivselt kaubeldi ka ASi Tallinna Vesi aktsiatega, mille käive oli 13,5 miljonit krooni ning mille hind kerkis 0,46 protsenti 238,30 kroonini.
Langejate eesotsas oli 3,65 protsendiga reedel 11 minutit enne tööpäeva lõppu kvartalitulemused avaldanud Olympic EG. Olympic on minemas paljude Eesti börsiettevõtete seas läbi aegade tavaks saanud praktikat – halbade majandustulemused avalda nii hilja kui võimalik, sest siis ei jõua analüütikud analüüsida ning ajakirjanikud neid kirja panna. Igatahes investorid reageerisid ettevõtte majandustulemustele müügilainega, millele Tallinna börsil vastast ei olnud. Tõsi, käive oli suhteliselt tagasihoidlik – 3,5 miljonit krooni. Langeva hinnaga aktsiaid oli täna kuus ning kahe hind jäi muutmatuks. Neist Kaleviga ei sooritatud mitte ühtegi tehingut.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Autor: 1706-aripaev
Seotud lood
Reedel tulemused avaldanud Olympic kasiino
aktsia on täna Tallinna börsil langenud ligi 3,5 protsenti.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.