Sotsiaaldemokraadid toetavad sundpuhkusele
saadetutele toetuse maksmist töötukassast.
Kui transiidiäri Venemaaga jääb pikemaks ajaks kiratsema, on ettevõtted sunnitud oma töötajad sundpuhkusele saatma.
Üleeile saatsid ametiühingud riigikogule ettevaatusabinõuna ettepaneku hakata maksma sundpuhkusele saadetutele töötukassast toetust töötuskindlustushüvitise põhimõttel, kirjutas Eesti Päevaleht.
"Sundpuhkusel olija peaks saama sama suurt sissetulekut, kui ta saaks töötuna töötuskindlustushüvitist. Tegu on ju sisuliselt töötusega. Kui töötukassa maksaks kinni sundpuhkusel olija tasu ja eeldatava töötuskindlustuse hüvitise vahe, aitaks see raske aja üle elada," ütles Riigikogu sotsiaalkomisjoni esimees sotsiaaldemokraat Heljo Pikhof.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Teadaolevalt ei ole seni veel kedagi sundpuhkusele saadetud. Küll on 200 Eesti Raudtee töötajat sunnitud korralise puhkuse praegu välja võtma, neile võivad järgmisel nädalal lisanduda veel teised 200, kui kaubavedu raudteel ei taastu endises mahus.
Seotud lood
Venemaa varjatud sanktsioonide tõttu
vähenenud Eesti Raudtee veomahud sunnivad firmat inimesi puhkusele saatma.
Severstaltransiga seotud raudteeärimees
Oleg Ossinovski ütles venekeelsele majandusuudiste portaalille dv.ee, et olukord
on tõesti väga keeruline ja tal tuleb töötajad sundpuhkusele saata.
Riik ei plaani Eesti Raudteele raskustega
toimetulemiseks riigieelarvest raha eraldada, kuna selleks puuduvad õiguslikud
alused.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.