Viljandi kesklinna Vabaduse väljakule
kogunes täna kella 11.45ks üheksa inimest, kes moodustasid sinna Balti keti
lüli.
Kogunenud oli nii noori kui vanu ning lehvitati üht Eesti ja üht Läti rahvuslippu, kirjutas postimees.ee.
Tuntumatest tegelastest võis kogunenute seas märgata endist kohalikku aktiivset Isamaaliitlast Jaanika Kressat.
Andmed sarnaste kogunemiste kohta muudest Eestimaa paigust esialgu puuduvad.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Leedu Vilniuse ülikooli rahvusvaheliste suhete ja politoloogiaüliõpilaste korporatsioon RePublica ning nädalaleht Atgimimas teatasid varem, et korraldavad täna Vilniuses Eesti toetuseks väiksemas mahus uue Balti keti.
Seotud lood
Riias kogunes umbes 1000 inimest Toomkiriku
väljakule, et avaldada Eestile toetust.
Eesti Üliõpilaskondade Liit (EÜL) kutsub
üles kõiki üliõpilasi rahumeelselt tähistama 8. mail Teise maailmasõja lõppu
ning mitte osalema rahvakogunemistel.
Vilniuse tudengid korraldavad Eesti toetuseks Balti
ketiga sarnase massiürituse, et mälestada 1989. aasta 23. augustit, mil
moodustati läbi kolme Balti riigi kulgev katkematu inimkett.
Leedu tudengite algatusega osaleda homme nn
uues Balti ketis tekitab aripaev.ee lugejates vastakaid tundeid.
Eesti tee iseseisvuse taastamiseni oli tihedalt seotud keskkonnaalaste protestidega, millest algas ka keskkonna-alane koostöö Põhjamaade naabritega.