Poola loobus eile parlamenti saatmast
seaduseelnõu, mis lubaks "demonteerida totalitaarseid režiime ülistavad
monumendid", sealhulgas ka nõukogude sõdur-vabastajatele pühendatud
mälestusmärgid.
Eelnõu autorid parempoolsest valitsusparteist Seadus ja Õiglus otsustasid dokumendi teksti enne tõenäoliselt mais seimi saatmist ka oluliselt pehmendada, vahendas postimees.ee.
Varssavis tunnistati, et valitsuse seisukoht muutus pärast seda, kui pronkssõduri teisaldamise järel Tallinnas teravnesid Venemaa ja Eesti vahelised suhted.
Poola valitsuse kinnitusel polnud praegune aeg selle seaduse vastuvõtmiseks eriti sobiv, sest kohe on käes 9. mai.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Ukraina välisministeerium väljendas
avalikku hämmingut, miks Venemaa on ülimalt aktiivselt reageerinud Lvivis
toimuvale monumendidebatile, vahendas Eesti Päevaleht Online.
Poolas kogutakse allkirju Euroopa Komisjoni
juhile José Manuel Durao Barrosole suunatud avaldusele, milles soovitatakse
Euroopa Liidul edaspidi mitte lubada Venemaa laamendamist Eestis.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.