Tallinna linnapea Edgar Savisaar teatas, et
kahju ulatub vähemalt 40-50 miljoni kroonini, kusjuures summa ei sisalda
ettevõtjate saamata jäänud tulu äritegevuse sunnitud katkemise eest.
Tallinna linnale on Savisaare sõnul praeguseks esitatud 224 teadet kahjude tekkimise kohta.
Savisaar saatis täna peaminister Andrus Ansipile kirja. "Peame põhjendatuks Vabariigi Valitsuse valmisolekut hüvitada Tallinna linnale, linnakodanikele, linna ja teistele äriühingutele tekitatud kahju, mille suhtes Vabariigi Valitsus võttis kohustused 27. aprilli avalduses," seisis kirjas.
Praegu tegeleb Tallinn ka linnale tekitatud erinevate kahjude väljaselgitamisega nagu näiteks linnamööbli kahjustamine (parkimistõkised, pargipingid jne), erakorraliste koristustööde kulud, linna lisakulutused seoses linna asutuste vara kahjustamise ja palgafondist täiendavate väljamaksete tegemise kohustusega.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Valitsus teatas, et Tallinna kesklinnas ja
vanalinnas tekkinud kahjud korvatakse riigieelarvest.
Seni on ettevõtted Tallinna Kesklinna
valitsuselt märuliöödel tekitatud kahjude korvamiseks küsinud 30 miljonit
krooni, kuid avaldusi saab esitada veel tänagi.
Rahandusministeeriumi ja kindlustusseltside
esindajad arutasid reede õhtul vandaalitsejate tekitatud kahju hüvitamist,
teatas ministeerium.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.