Baltika juhi Meelis Milderi sõnul ei ole ta
mõelnud tarbimislaenu võtmise peale.
"Miks ma peaksin seda võtma, intressi peab ju ikka maksma? Pole kordagi sellepeale mõelnud ja ei kavatse ka edaspidi," ütles Milder Äripäevale.
Ka Eesti Infotehnoloogia Kolledži õppejõud Linnar Viik ei ole tarbimislaenu võtnud: "Minu meelest on tarbimiseks mõttetu laenu võtta. Võib-olla on mul lihtsalt õnnestunud nii elada, kuid leian, et esmatarbed on sellised asjad, mille jaoks mul peaks raha endal olemas olema."
Seotud lood
Kuigi tarbimislaenude kasv aeg shy;lustus
Eestis selle aasta kolman shy;das kvartalis, suureneb jõulude eel nii
väikelaenude kui ka krediitkaartide populaarsus umbes viiendiku võrra.
Eelmisel aastal võtsid Eesti elanikud iga
päev pankadest tarbimislaene reisimiseks, kodutehnika ostmiseks või hammaste
ravimiseks 11 miljonit krooni.
Eesti inimesed investeerivad järjest teadlikumalt, kuid küpsema investeerimiskultuuri järgmine samm ei ole lihtsalt uute positsioonide lisamine. Mintose tegevjuhi Martins Sulte sõnul peaks investor üha selgemalt küsima, millist tööd iga vara portfellis teeb. Kui kogu portfell sõltub peamiselt varade hinnatõusust, on kõik munad sisuliselt ühes korvis – isegi siis, kui investeeringuid näib esmapilgul olevat mitu.