Tallinna börsil toimus täna enne keskpäeva
ulatuslik aktsiate hinnakorrektsioon – mitmete aktsiate hinnad langesid enam kui
5 protsenti.
Suurima kukkumise tegi esimese kauplemistunniga läbi Tallinki aktsia, mille hind langes 9 protsenti. Väärtpaber maksis 23,63 krooni (1,51 eurot), aktsia käive oli 5,5 miljonit krooni.
Enam kui 5 protsenti kukkusid veel Baltika, Eesti Ehituse, Merko Ehituse, Olympic EG, PTA Grupi, Tallinki lisaaktsia ning Tallinna Kaubamaja aktsiad.
Börsi kogukäive oli enne kl 11 41,5 miljonit krooni
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Soomerootslasest investeerimispankur Joakim
Helenius tervitab börsilangust. "Minu arust olid osad aktsiad Tallinna börsil
naeruväärselt ülehinnatud," ütles ta.
Baltika suuraktsionär Meelis Milder ütles
aripaev.ee-le, et languse põhjuseid ei tasu otsida ettevõtete
majandustegevusest. "Langenud on kõigi firmade aktsiahinnad," lisas ta.
Börsi viieprotsendine kukkumine pärast 19
järjestikust tõusupäeva on üsna loomulik kasumi võtmine. Tõsi, seekord polnud
võtjateks fondid, vaid hoopis harrastusspekulandid.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.