Reedesel haigekassa nõukogu koosolekul
heaks kiidetud ettepanek tõsta tervishoiutöötajate palku käesoleval aastal 25%
ja 2008. aastal 20%, võib vähendada tervishoiuteenuse kättesaadavust.
Eesti Haigekassa nõukogu liige Tarmo Kriis märkis pressiteates, et selline palgatõus seab kahtluse alla arstiabi kättesaadavuse patsientidele 2008. aastal, sest haigekassa peab eelarves ümber jaotama või vähendama teisi kuluartikleid. "Pingelise eelarve valguses ei pea tervishoiutöötajate esitatud väited arstiabi kättesaadavuse paranemisest paika," sõnas Kriis.
"Inimlikult on arusaadav, et praeguseks edu saavutanud Eesti majandus tekitab inimestes soovmõtlemist, kuid nii kriitilises ja ressursimahukas valdkonnas tuleks siiski jääda kahe jalaga maa peale. Praktiliselt kõikides majandusprognoosides ennustatakse haigekassa tulude olulist vähenemist käesoleva aasta teises pooles. Sellepärast hääletasin reedesel nõukogu koosolekul 2008. aasta kohta läbiräägitud 20% meedikute palgatõusu vastu," selgitas Kriis.
Artikkel jätkub pärast reklaami
"Praegust eelarvekasvu tempot arvestades oleks mõistlik kokku leppida ainult 2007. aastal makstavas minimaalses töötasus. Kõik ettepanekud suurema palgatõusu osas kui 25%, ükskõik millise jõustumisajaga 2007. aastal, tähendavad ravikindlustusteenuse tuntavat halvenemist 2008. aastal," lisas Kriis.
Seotud lood
Haigekassa pakub tervishoitöötajatele
seadusandluse ja eelarve võimaluste piires 25-protsendilist palgatõusu.
Palgaläbirääkimistel toimunud arengute
tõttu otsustasid tervishoiutöötajad, et palgakokkuleppe sõlmimine on võimalik
rahumeelsel teel ja streik esmaspäeval ei alga.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.