Palgaläbirääkimistel toimunud arengute
tõttu otsustasid tervishoiutöötajad, et palgakokkuleppe sõlmimine on võimalik
rahumeelsel teel ja streik esmaspäeval ei alga.
Täna hommikul kogunenud tervishoiutöötajate kutseliitude esindajad tunnustasid palgaläbirääkimiste delegatsioonide tehtud head tööd ning sotsiaalministriga saavutati kokkulepe jätkata läbirääkimisi tervishoiu üldise rahastamise üle rahulikus õhkkonnas, teatasid kutseliidud.
Palgaläbirääkimiste käigus saavutati mõlemapoolsete kompromisside tulemusel konsensus palgatõusuks vajaliku ressursi suuruse osas.
Riigisektoris töötavaid meedikuid esindav sotsiaalminister Jaak Aab nõustus ka töötajate sooviga, et palgatõus rakenduks kokkulepitud ressursi ulatuses 1. aprillist.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Reedesel haigekassa nõukogu koosolekul
heaks kiidetud ettepanek tõsta tervishoiutöötajate palku käesoleval aastal 25%
ja 2008. aastal 20%, võib vähendada tervishoiuteenuse kättesaadavust.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.