Saaremaa Laevakompanii loodud
Sillamäe-Kotka laevaliin sai Ida-Viru tänavuseks turismiteoks, teatas firma.
6.-8. detsembril Jõhvis ja Toilas toimunud turismikonverentsil nimetati Sillamäe-Kotka laevaliin Ida-Virumaa Turismiteoks 2006, teatas liini opereeriva Narva Line omanik Saaremaa Laevakompanii.
Saaremaa Laevakompanii (SLK) avas Sillamäe-Kotka laevaliini käesoleva aasta 17. veebruaril. Laevaliini opereerimiseks asutas SLK tütarfirma Narva Line OÜ ning lõi üle viiekümne uue töökoha. Regulaarne kaubaveoliiklus käivitus liinil märtsi alguses, reisijate teenindamisega alustas ettevõte mai keskel.
Ida-Virumaa Turismitegu 2006 valimise korraldasid Ida-Viru maavalitsus ja Eesti Konverentsikeskus turismiürituse "Päike tõuseb Ida-Virumaalt" raames.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Sillamäe-Kotka liini teenindab Silja Line’ilt ostetud 1977. aastal Norras ehitatud reisi- ja kaubalaev Vironia, mis mahutab kokku 370 reisijat ning 940 liinimeetrit sõidukeid. Talvegraafikus toimub liinil nädalas kümme väljumist, suvegraafikus kaksteist väljumist.
Seotud lood
Tõenäosus, et tänavu võiks jälle Sillamäe
ja Kotka vahel reisilaev käima hakata, on nullilähedane, sest praegu ei tee
keegi selleks nähtavaid ettevalmistusi.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.