Tõnis Paltsi sõnul on valitsus hakanud
eesotsas peaministriga Eesti edulugu tagasi kruttima.
Esimene natsionaliseerimine on toimumas – Eesti Raudtee aktsiate tagasiost, kirjutab Palts Eesti Päevalehes. Lenini plaani järgi tuli kõigepealt ära võtta raudteevaksalid ja telegraaf. Infrastruktuuriettevõttena on Eesti Telekom kindlasti palju olulisem kui Eesti Raudtee, kuid ilmselt ei tuleks selline jaburus pähe isegi Ansipile ja Savisaarele, leidis Palts. Sest Telekom ei ole riigi elutähtsate funktsioonide tagamise mõttes enam oluline infrastruktuuriettevõte.
Kunagi kiitlesid kommunistid, et me möödume kohe USA-st. Praegune valitsusjuht lubab meid teistest Euroopa maadest mööda viia. Aga nagu punavalitsus Nõukogude ajal ei mõistnud, nii ei saada ka nüüd aru, et teiste riikide edestamiseks peab meie majandus olema efektiivsem kui konkurentidel.
Majanduse aluseks on ettevõtted. Aabitsatõde on, et erakätes ettevõte on efektiivsem kui riigi omandis olev.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Seotud lood
Krimmis asuva Olenevka küla elanik takistas
puhkajatel täiendada Mustas meres asuvat skulptuurimuuseumi niimoodi, et sidus
end uputada plaanitava Lenini monumendi külge.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.