Eesti suurima piimakarja omanik Väätsa Agro ostis ligi kolme miljoni krooniga Saksamaalt 150 tiinet mullikat, sest kodumaal ei jätku piimaandjaid võtta.
Rohkem kui 2000pealise lüpsikarjaga Väätsa Agro loomakasvataja Urmas Juhvelt tunnistas Järva Teatajale, et ettevõte oleks heameelega ostnud mullikad Eestist, kuid siin pole korraga 150 looma kusagilt võtta.
Mullu toodi Eestisse Saksamaalt ja Hollandist üle 700 Holsteini tõugu mullikat. Kui Eesti mullikad maksavad praegu 16 000 krooni, siis välismaalt ostetud loomad 21 000 krooni.
Seotud lood
Septembris Äripäeva majanduskonverentsil
Äriplaan 2008 põllumajandussektorit esindav Väätsa Agro juhatuse esimees Tiit
Tuuleveski leiab, et sektori üks suuremaid ohte on ametnike omavoli.
Viimased aastad on Eesti põllumajandust korralikult proovile pannud. Koroonapandeemia, sõda Ukrainas, väetiste ja energia hinnahüpped ning mitu järjestikust keerulist kasvuaastat on sundinud põllumehi vaatama kriitilise pilguga üle nii oma kulud kui ka investeeringud. Kui varem võis ostuotsuste tegemisel määravaks saada harjumus või pikaajaline koostöösuhe, siis täna kaalutakse iga euro kasutamist palju põhjalikumalt.