Kas tehisintellekti buum on kokku kukkumas või saab see sisse uue hoo? Investorid USA börsidel otsustasid, et võitjaks jäävad kiibitootjad, sellal kui tarbijal tuleb mängu ilu kinni maksta.

- Börsibuumi mullistumist näeme esimesena sellest, kui Elon Muski impeerium kokku variseb, rääkisid ajakirjanikud.
- Foto: Reuters/Scanpix
Nädala algusest saati arutati, kas tehisintellekti börsibuum on mullistumas, kiibitootja Micron näitas, et suudab üllatada kõiki analüütikuid, rääkisid ajakirjanikud saates “Äripäev eetris”. Ühtlasi avastati, et kiibitootjate ülikõrge kasumimarginaali peavad kinni maksma tarbijad, Apple teatas, et peab hindu tõstma, Microsoft tõstis hindu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Eesti suurim eakate hooldusteenuse pakkuja Südamekodud müüs oma hooldusäri Kesk-Euroopa tervishoiu- ja hoolekandegrupile Penta Hospitals International.
Investor ja ettevõtja Raivo Hein ütles Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et USA kiibitootja Micron Technology on olnud tema portfelli üks edukamaid investeeringuid ning on toonud talle juba enam kui pool miljonit eurot kasumit.
President Alar Karis teatas oma Võidupüha kõnes, et praegune ametiaeg jääb tema viimaseks.
Riigikogu esimees Lauri Hussar ütles, et riigikogu liikmetel ja ennekõike temal endal seisab ees töine juulikuu, et sõeluda välja võimalikud presidendikandidaadid.
Kui kestlikkusest räägitakse sageli suurte eesmärkide ja kaugete tähtaegade kaudu, siis ABB Eesti vaatab teemat praktilisemalt. Jüri tehnoloogialinnakus mõõdetakse tulemusi megavatt-tundides, CO2 tonnides, elektriautode arvus ja töötajate heaoluga seotud näitajates. Viimase kümne aasta jooksul on ettevõte investeerinud Eestisse üle 60 miljoni euro ning teinud rea samme, mille eesmärk ei ole ainult keskkonnamõju vähendamine, vaid ka töökindlama, tõhusama ja hoolivama organisatsiooni loomine.