Turvaäris on tavaline, et töötajad liiguvad koos hankega uue võitja juurde, kui vana tööandja neile samal objektil tööd pakkuda ei saa, ütles Forus Security juht Kaimar Karuauk.

- Tallinna Sadama turvateenuse hankele esitasid pakkumuse kokku kolm ettevõtet, veidi üle kolme aasta pikkune leping sõlmiti 27. märtsil Urmas Sõõrumaale kuuluva Forus Securityga.
- Foto: Andras Kralla
Tallinna Sadama ligi 15 miljoni euro suuruse turvahanke võitis märtsikuus Forus Security, mistõttu peab senine teenusepakkuja G4S koondama kümneid töötajaid. “Kõik, kes täna G4Sis endale uut rolli ei leia, on Forusesse oodatud – võtame nad meelsasti vastu,“ lausus Karuauk Äripäeva raadios.
Samas lisas ta, et enamasti pakub kaotaja pool esmalt oma töötajatele tööd teistel ettevõtte objektidel, kui selliseid võimalusi leidub.
Forus on juba alustanud ettevalmistusi Tallinna Sadama teenindamiseks, mis algab 4. mail. Karuaugu sõnul on ettevõte sõlminud esimesed lepingud töötajatega, kes varem samal objektil töötasid.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Intervjuus rääkis Karuauk veel, et turvasektoris on kadumas klassikaline “käeraudade ja nuiaga“ lähenemine ning noored turvamehed eelistavad pikkade vahetuste asemel paindlikumaid tööotsi.
Küsis Martin Teder.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Tallinna Sadama turvateenuse 15 miljoni eurose hanke võitis Forus Security, mistõttu peab senine teenusepakkuja G4S Eesti koondama kümneid töötajaid. “Töötukassale tehtud teade kajastab kõige mustemat stsenaariumit.”
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.