USA ja Iraani võimalike rahuläbirääkimiste seisukohast on ameeriklased jäänud lolli olukorda, kus nende positsioon on nüüd nõrgem, kui oli mõni nädal varem, ütles Äripäeva välisteemade toimetaja Indrek Lepik.

- USA presidendi Donald Trumpi (vasakul) rahuläbirääkimiste meeskonda kuulub Steve Witkoff, kes on üritanud ameeriklaste eestvedamisel saavutada rahu ka Ukraina ja Venemaa vahel, kuid seni edutult.
- Foto: AFP/Scanpix
Indrek Lepik rääkis Äripäeva raadio hommikuprogrammis, et Iraani jõuõlg on praegu tugevam võrreldes sõja alguses. “Me kõik näeme, kui palju rängemalt meie seda üle elame, kui Hormuzi väin on kinni,” märkis ta.
Lepik näeb praegu läbirääkimiste edukaks läbiviimiseks vähe eeldusi kas või sellepärast, et eelmiste kõneluste ajal USA ründas Iraani.
Indrek Lepikuga vestles Lauri Leet.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Kui detsembris prognoosis Soome keskpank 2026. aastaks 0,8% suurust majanduskasvu, siis kevadine väljavaade ennustab riigi majandusele 0,6% tõusu.
Eilne päev kujunes mitmele indeksile parimaks alates veebruari algusest. Teisipäevase kauplemispäeva eel viitavad mitmed futuurid mõõdukale langusele, mis võib päeva jooksul pöörduda tõusuks.
Donald Trumpi järjekordne TACO lubab toormeturul elada endiselt pettekujutelmas, et kõik on varsti taas normaalne.
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?