Inimesed ootavad kõikjal palgatõusu, maksumutõus avaldab selleks survet ja ehitushinda veab üles eeskätt just tööjõukulude kasv, ütles ehitusettevõtte Nordecon juht Maret Tambek.
Seega ei tasu ehitusturul oodata hindade langust, vaid pigem liiguvad hinnad siiski tõusutrendis, rääkis Tambek Äripäeva raadio neljapäevases hommikuprogrammis.
Tänavu esimeses kvartalis ehitushinnad väga palju ei tõusnud, kuid teatud materjalid on siiski kallinenud, märkis ta.
Samuti rääkis Tambek lähemalt börsifirma esimese kvartali tulemustest ja selgitas, miks suurenenud kahjum oli pigem ootuspärane ja praegu rahuldav tulemus. Lisaks prognoosis ta, millega võiks lõppeda tänavune 2025. aasta.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Maret Tambekit intervjueeris Siim Sultson.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Aasta alguses jõustunud ettevõtete tulumaksu muudatused hakkavad mõjutama dividendimaksjate kasumeid, süües kasvust umbes kümnendiku.
Neljapäeval tabas ehitusettevõtte Nordeconi aktsiat viimase pooleteise kuu suurim langus, mille taga võib näha ettevõtte otsust jätta dividend maksmata.
Ehitusfirma Nordeconi nõukogu otsustas aktsionäridele dividendi mitte maksta.
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.