Harju Elekter Groupi juhatuse esimees Tiit Atso ei välista, et USA presidendi Donald Trumpi vallandatud tollisõda võib tuua neile ka positiivseid arenguid. Tariifide vastu midagi konkreetset ette võtta on tema sõnul keeruline.

- Harju Elekter Grupi juhatuse esimees Tiit Atso
- Foto: Andras Kralla
Tiit Atso põhjendas neljapäeval pärast
Harju Elektri aktsionäride koosolekut antud intervjuus, et tollisõja tagajärg tõotab olla tööstuse taas rohkem Euroopasse koondumine, kuid tavaliselt
Harju Elekter USAst ei tarni ning ka tellimusi tuleb sealt harva. Seetõttu ei oska ta kohe näha ettevõttele tollimäärade negatiivset mõju, ehkki osa kliente võib nende tõttu jääda ootele.
“Meil on väga keeruline midagi ette võtta. Oma tootmishinda me ju tollisõja tõttu madalamaks ei saa, me peame ikka tootma hästi, efektiivselt ja kiiresti,” mõtiskles Atso ja lisas, et uute suurklientide otsimine on ettevõttes pidev töö.
Intervjueeris Jana Saarkoppel.
Artikkel jätkub pärast reklaami
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Neljapäevasel aktsionäride koosolekul kinnitasid Harju Elekter Groupi aktsionärid dividendiks 0,15 eurot aktsia kohta.
Tallinna börsifirma Harju Elekter ei ole sel aastal oma USA suurkliendilt saanud veel ühtegi tellimust. Kas see tuleneb tollipoliitika hirmust või parema aja möödumisest, on raske öelda, nentis Harju Elektri finantsjuht Priit Treial.
Harju Elektri esimese kvartali müügitulu oli 37,4 miljonit eurot, mis on 20% vähem kui aasta tagasi, kuid puhaskasum suurenes ligi 2 miljoni euro võrra, teatas ettevõte börsile.
Scandagra Eesti AS-i viljaäri juhi Marge Pähkli ja teraviljaostujuhi Urbo Viliberti sõnul kõigub nisu hind praegu kitsas vahemikus ning suuremaid hinnahüppeid ei nähta. Võrreldes eelmise saatega on nisu päevahind langenud ligikaudu 4–5 eurot tonni kohta ning turu peamine fookus on jätkuvalt ilmastikul.