Järgmisest aastast on raamatupidamises oodata rida muutusi. Mida arvestada käibemaksumäära muutumisel ja kuidas valmistuda dividendide tulumaksumäära tõusuks ülejärgmise aasta alguses, räägime Äripäeva raadio värskes sisuturundussaates.

- Jaanuari algusest tõuseb Eestis käibemaksumäär senise 20% asemel 22%-ni.
- Foto: Liis Treimann
Raamatupidamisbüroo Vesiir juht ja asutaja Enno Lepvalts toob saates välja, et esimesena tuleb tähelepanu alla võtta aastavahetus.
Kui kaup või teenus on üle antud detsembris, kuid arve väljastatud jaanuaris, on käibemaksumäär veel 20%, mitte 22%. Ka ettemaksule, mis laekub detsembris, kehtib käibemaksumäär 20%.
Juttu tuleb ka dividendide maksustamisest. Lepvalts rõhutab, et kui ettevõttel on plaanis dividendi maksta 2025. aasta asemel 2024. aasta detsembris, on täna viimane aeg kontrollida, kas etteruttavalt maksmiseks kasumit jagub. Seda seetõttu, et dividendi saab maksta möödunud perioodide kasumi arvelt.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Saadet juhib Hando Sinisalu.
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.