Pea suurimaks ettevõtteks, kes Eestis oma tehnikaparki kuuluvaid seadmeid teenusena rendib, on AS Riigi Kinnisvara ning selle meetodi eeliseks ostmise ees peab ettevõtte IT-juht Viljar Komp seda, et unustada võib laomajanduse, arvutitel on alati peal värskeim tarkvara ning seadmed on puhtad ja korralikud, selgus saates „Tehnoloogiakompass“.

- Paremal Riigi Kinnisvara IT-juht Viljar Komp ja vasakul Telia töökohalahenduste osakonna juht Reimo Lepp
- Foto: Erakogu
Räägime tehnika taaskasutamisest ja uuskasutusest keskkonnahoiu eesmärgil. Arutleme, millised on trendid seadmete kasutamisel ehk kui kaua telefone ja arvuteid kasutatakse ning kui populaarne on Eesti ettevõtjate seas seadmepargi rentimine.
Mõtiskleme, kas rendimudelile üleminek on tehnoloogiasektoris laiem ja pöördumatu trend ning millised on teise ja kolmanda ringi seadmete eelised uute ees. Saatekülalised annavad praktilist nõu neile, kes soovivad oma vanad seadmed annetada sõjapõgenikele või lihtsalt anda teisele ringile.
Külas on Riigi Kinnisvara IT-juht Viljar Komp ja Telia töökohalahenduste osakonna juht Reimo Lepp. Saadet juhib Gregor Alaküla.
Artikkel jätkub pärast reklaami
Kuula "Tehnoloogiakompassi" siit:
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
Pandeemia, energiakriis, sõda Ukrainas ja kõikuvad sisendhinnad panevad viimastel aastatel Eesti taristusektori keerulisse olukorda. Kuidas ehitada ja planeerida pikaajalisi projekte maailmas, kus olud muutuvad kiiremini kui objektid valmida jõuavad?