Värskes Äripäeva raadio saates "Läbilöök" on külas planeedi kõige kõrgemasse tippu ehk 8848 meetri kõrgusele Mount Everesti otsa roninud Krisli Melesk. 23. mail hommikul jõudis ta esimese eestlannana tippu, kuhu soovis minna juba eelmisel kevadel. Aasta jagu edasi lükkunud retk aga võis isegi tema kasuks töötada.

- Maailma kõrgeimasse tippu 8848 meetri kõrgusel on jõudnud neli eestlast - Alar Sikk, Tanel Tuuleveski, Andras Kaasik ja värskeimana, 23. mail Krisli Melesk.
- Foto: Erakogu
Räägimegi saates sellest, kuidas maailma kõrgeimasse tippu ronida, kuidas selleks nii füüsiliselt kui vaimselt, aga ka rahaliselt valmistuda, meeskonnatöö tähtsusest, hirmudest ja eredatest mälestustest. Tuleb välja, et Meleski kogemus oli meeldivam kui esimesena tippu jõudnud eestlase Alar Siku oma, kes meenutas oma Everesti otsa jõudmise kogemust järgmiste sõnadega "Teist nii ebameeldivat kohta maailmas pole, seal oli kõik vastik".
See teema pakub huvi? Hakka neid märksõnu jälgima ja saad alati teavituse, kui sel teemal ilmub midagi uut!
Seotud lood
15. juunil tunnustati ettevõtteid ja organisatsioone, kes on andnud silmapaistva panuse Eesti riigikaitsesse ning reservväelaste toetamisele. „Riigikaitsjate toetaja“ tunnustus toob esile tööandjad, kes aitavad reservväelastel osaleda õppekogunemistel, väärtustavad ajateenistuses omandatud kogemusi ning panustavad laiemalt Eesti julgeoleku tugevdamisse.