Haridus- ja teadusministeerium on andnud juhise, et kooliprogrammi läbimiseks, mille osa on ka teatrikülastused, ei tohi lapsevanematelt raha küsida. Nii on teatrid sattunud olukorda, kus riik seab sihtasutusele selged ootused, kuid muudab nende täitmise keeruliseks, rääkis Noorsooteatri juht Leio Rei Äripäeva raadios.
"Kuidas me saame täita asutaja ootused, mis on seotud lavastuste tegemisega noorele vaatajale, kui see on seadusega nagu vastuolus?" küsis ta.
Riik on teatri asutajana sõlminud asutaja ootuste lepingud, kus on kirjas konkreetsed vaatajanumbrid. Noorsooteatrilt oodatakse keskmiselt 65 000 vaatajat aastas teatrisaalis ja 15 000 külastajat muuseumis.
Rei sõnul on aastakümnete jooksul kujunenud tava, et lapsevanem panustab oma lapse kultuurielamusse. “Nüüd järsku lõhknes see mull,” ütles ta.
Ta lisas, et kuigi nii haridus- kui ka kultuuriministeerium soovivad head, on nende „tee heani erinev”.
Intervjuus räägiti ka sellest, miks lapsevanem peab sageli teatri ukse taha jääma, ning kuidas on võimalik teatrisse eraraha kaasata.
Küsis Linda Eensaar.
Foto: Scanpix / Priit Mürk / ERR
Telli uudiskiri ning saad oma postkasti päeva olulisemad uudised.